Якщо ваша дитина згідно електронної черги потрапляє у наш заклад дошкільної освіти, то радимо вам підготувати дитину вже зараз до відвідування садка. Для кожного малюка початок відвідування дитячого садка – стрес. Будь-яка дитина розгубиться, вперше потрапивши в зовсім незнайоме оточення, де немає мами, яка завжди допоможе, де незвична їжа.
Діти, які заздалегідь готуються до відвідування дитячого садка, легко входять у нове життя, а для неготових дітей процес адаптації майже завжди перетворюється на великі проблеми. У таких дітей порушується поведінка, різко погіршується здоров’я, виникають неврологічні розлади. А нервову систему потрібно берегти змалку. Годування дітей, вкладання спати у закладі освіти можуть спричинити негативні реакції дитини. Тому, готувати дитину до відвідування дитячого садка повинні батьки починати вже в домашніх умовах поступово, без поспіху, оберігаючи нервову систему малюка від стресу.
Якщо малюка заздалегідь привчити до режиму дня, який чекає на нього у дитячому садку, якщо він уміє проситись в туалет, готовий до різноманітної їжі, вміє гратися іграшками, цікавиться ними, здатен хоча б до короткочасного контакту з іншими дітьми і дорослими, не боїться їх, з довірою ставиться до вихователя, – то проблем у нього не виникне.
Наголошуємо: для того, щоб звикання дитини до дитячого садка було безболісним, треба зробити його поступовим. З перших днів батькам необхідно приводити дітей не на повний день, а на 1-2 години. Потім цей час поступово збільшувати.
Аби дитина не плакала і швидше звикала до дитячого садка:
- дотримуйтесь послідовності дій:
– прийдіть до дитячого садка вчасно,
– переодягніть дитину,
– передайте дитину вихователеві, сповістивши про стан її здоров’я, і не затримуйтеся для довгого прощання;
- реагуйте спокійно;
- не говоріть голосно;
- виконуйте обіцянки, які даєте дитині;
- запитуйте у дитини, як минув день у садку;
- ніколи не залякуйте дитину дитячим садком, а розповідайте про нього лише все приємне.
Режим дня.
- привчіть дитину вставати о 7.00-7.30 год, щоб не запізнюватись до закладу освіти;
- вкладати дитину спати не пізніше 20.30-21.00 год;
- вдень вкладайте спати з 13.00 до 15.00-15.30 год;
В період сну дитина відпочиває від утоми, у неї активно розвивається мозок, відбувається ріст тіла та відпочивають всі органи. Такий сон покращує настрій дитини, апетит. Діти, які не сплять щоденно, мають проблеми зі слухняністю, поведінкою, у них виникає гіперактивність. Тож обов’язковий денний сон дитини!
Прогулянка. Щоденно організовуйте прогулянку на свіжому повітрі. У дитячому садку вона триває у першу половину дня в період з 10.30-12.00 год та у другу половину дня – із 16.00-18.00 год.
Харчування. Максимально наблизьте домашній раціон до такого, як у закладі дошкільної освіти вже сьогодні. Щоб організм дитини ріс і розвивався, зміцнювався імунітет, харчування має бути різноманітним. Від харчування залежить розумовий розвиток дитини. Перші три роки життя характеризуються швидкими темпами росту і розвитку, тому діти цього віку найбільше потребують різноманітного харчування, яке передбачене в протоколі медичного догляду за дитиною.
Пам’ятайте, що основу харчування дітей становлять різноманітні каші, супи, котлети, запіканки, тушковані овочі, хліб з маслом та твердим сиром. Крім того, зверніть увагу, що обід завжди включає: першу страву, другу страву та компот (чай, кисіль). Страви з м’яса, риби давайте в першу половину дня – на обід. Із м’яса використовуйте нежирну яловичину, курку, рибу (тріска, хек, минтай).
У харчуванні дітей молоко, молочні продукти потрібно вживати щоденно. Вони є не тільки джерелом білка та жиру, а й постачальником кальцію, необхідного для формування кісткової тканини. Також потрібно обов’язково включати в раціон кефір, йогурт.
У щоденному раціоні дитини мають бути свіжі овочі. Їх доцільно давати у вигляді салатів до гарніру з картоплі чи крупи. Під час сніданку або вечері слід давати терту моркву з яблуком, добавляючи салат, кріп, петрушку. Дуже корисним для дітей є вінегрет. Привчіть дитину до цих страв. Їсти потрібно давати малюку 4-5 разів на день.
Орієнтоване меню на день
Сніданок. Суп молочний вермішелевий, чай, батон з маслом і твердим сиром.
Обід. Салат з буряка чи моркви
- Борщ зі сметаною
- Котлета м’ясна, підлива.
- Гречана каша з маслом.
- Сік або компот. Хліб.
Полуденок. Йогурт (кисіль, кавовий напій).
Вечеря. Сирна запіканка зі сметанним соусом, какао з молоком.
Нову страву дитині вводьте невеликими порціями. В перші дні адаптації, якщо дитина відмовляється в дитячому садку снідати, можна сніданок давати вдома. Обов’язково привчайте дитину їсти самостійно. Щоденно організовуйте приймання їжі у визначений час: сніданок – о 8.30 год, обід – о 12.30 год, полуденок – о 15.30 год, вечерю – о 19.00 год.
До закладу дошкільної освіти легше звикають діти, які вміють:
- самостійно їсти і пити,
- частково одягатись і роздягатись,
- проситись на горщик чи в туалет,
- самі засинати,
- самостійно гратись,
- спілкуватися з іншими дітьми.
Вдома у кожної дитини повинні бути особисті речі: окреме ліжко, рушничок, зубна щітка, гребінець, горщик.
Обов’язково вдома вчіть дитину мити руки з милом перед прийомом їжі та після різних забруднень. Це збереже здоров’я ваших дітей. Не тримайте до 3-х років дітей у памперсах, це неправильно, бо гальмується формування рефлексу «ходити на горщик, а не під себе» та затримує розвиток дитини.
Самостійному одяганню та роздяганню дітей вчіть послідовно: у перший день одягніть колготки до половини, а дитина нехай їх підтягне сама (обов’язково похваліть її за успіх); наступного дня одягніть колготки тільки на стопи, а далі нехай дитина одягне сама (знову похваліть); і так за тиждень-два навчите малюка самостійно одягатися.
Ходіть з малюком на ігрові майданчики, беріть його із собою в гості до друзів і пропонуйте знайомитися з іншими дітьми, називайте їх на ім’я.
Шановні батьки! Готуйте, будь ласка, дітей до відвідування закладу дошкільної освіти заздалегідь, дотримуючись наших рекомендацій!